Dedicare AB

Dedicare AB

På Dedicare brinner vi för att tillföra kompetens till vård, life science och socialt arbete. Vår drivkraft är att på ett ansvarsfullt och hållbart sätt bidra till människors hälsa, utveckling och livskvalitet. Dedicare grundades 1996 och är Nordens största rekryterings- och bemanningsföretag inom vår sektor. Vi har verksamhet i Sverige, Norge, Danmark och Finland, och sedan hösten 2022 finns vi även i Storbritannien och på Irland. Vi ser Europa som vår framtida marknad med en vision att på sikt växa till ett av Europas ledande rekryterings- och bemanningsföretag inom vård, life science och socialt arbete.

Ledige stillinger

Våre rekrutterere



Jim Olsson
Senior Konsultchef
+46855565616
jim.olsson@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Tina Zafari
Konsultchef
0855565632
Tina.Zafari@dedicare.se
1 Ledige stillinger


Anders Castelius
Konsultchef
+46706630626
Anders.Castelius@dedicare.se
118 Ledige stillinger

Mattias Svensson
Rekryteringskonsult
+46721421234
mattias.svensson@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Jessica Alarik
Affärsområdeschef Dedicare Rekrytering
+46730881755
jessica.alarik@dedicare.se
23 Ledige stillinger

Carolina Norin
Senior konsultchef
+4631109011
carolina.norin@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Linnea Björk
Konsultchef
+46855565648
linnea.bjork@dedicare.se
35 Ledige stillinger

Anette Örjestam
Konsultchef
+46317972495
anette.orjestam@dedicare.se
88 Ledige stillinger





Hila Hezaveh
Operativ Chef
+46855565678
hila.hezaveh@dedicare.se
5 Ledige stillinger

Linda Cahling
Senior konsultchef/projektledare
+46855565601
linda.cahling@dedicare.se
30 Ledige stillinger

Emilie Hjelte
Senior konsultchef (SU)
+46855565652
emilie.hjelte@dedicare.se
10 Ledige stillinger

Hanna Magnusson
Senior konsultchef
+46855565653
hanna.magnusson@dedicare.se
7 Ledige stillinger

Aron Wiberg
Konsultchef
+46738670994
aron.wiberg@dedicare.se
30 Ledige stillinger


Linda Berglund
Senior Konsultchef
linda.berglund@dedicare.se
200 Ledige stillinger

Pantea Zethelius
Konsultchef
+46855565654
pantea.zethelius@dedicare.se
7 Ledige stillinger

Anna Wolmhag
Teamledare / SU
+46855565643
anna.wolmhag@dedicare.se
5 Ledige stillinger