Dedicare AB

Dedicare är ett av Nordens största rekryterings- och bemanningsföretag inom vård och socialt arbete med verksamhet i Sverige, Norge, Finland och Danmark. Dedicare bemannar och rekryterar läkare, sjuksköterskor och socionomer till kunder i både privat och offentlig verksamhet. Koncernen är noterat på Nasdaq Stockholm sedan maj 2011. Dedicare är medlem i Almega Kompetensföretagen och har därmed kollektivavtal för alla anställda. Dedicare är kvalitetscertifierat enligt ISO 9001:2015 och miljöcertifierat enligt ISO 14001:2015 vilket innebär att våra processer är kvalitetssäkrade och att vi tar hänsyn till miljöaspekter när vi driver vår verksamhet.

Ledige stillinger

Våre rekrutterere

Linda Berglund
Konsultchef
+4691012016
linda.berglund@dedicare.se
229 Ledige stillinger


Julia Blomgren
Rekryteringskonsult
+46767258273
julia.blomgren@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Jesper Byhlin
Konsultchef
468-55565674
Jesper.Byhlin@dedicare.se
6 Ledige stillinger

Åsa Wilhelmsson
Konsultchef
+46855565669
asa.wilhelmsson@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Egzona Delija
Konsultchef
+46855565620
egzona.delija@dedicare.se
42 Ledige stillinger


Carolina Norin
Konsultchef
+4631109011
carolina.norin@dedicare.se
1 Ledige stillinger


Johanna Hansson
Teamledare / SU
+46855565650
johanna.hansson@dedicare.se
11 Ledige stillinger



Ida Forsberg
Konsultchef
+46855565626
ida.forsberg@dedicare.se
10 Ledige stillinger

Hanna Magnusson
Senior konsultchef
+46855565653
hanna.magnusson@dedicare.se
3 Ledige stillinger

Josef Bergquist
Rekryteringskonsult
josef.bergquist@dedicare.se
2 Ledige stillinger

Jessica Alarik
Affärsområdeschef Dedicare Rekrytering
+46855565672
jessica.alarik@dedicare.se
5 Ledige stillinger



Linnea Björk
Konsultchef
+46855565648
linnea.bjork@dedicare.se
4 Ledige stillinger